ENERGIA ODNAWIALNA


 O FIRMIE
 AKTUALNOŚCI
 OFERTA
 KOLEKTORY SŁONECZNE
 FOTOWOLTAIKA
 ENERGIA Z WIATRU
 GALERIA
 KONTAKT
 INFORMACJA
O ELEKTROWNI WIATROWEJ
W KARTOWICACH

FOTOWOLTAIKA

W obecnym systemie prawnym instalacja ogniw fotowoltaicznych jest mało opłacalna. Oczekujemy na nowe uregulowania prawne dotyczące OZE i produkcji energii z ogniw fotowoltaicznych.

Fotowoltaika to dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczna czyli wytwarzaniem prądu elektrycznego.

Instalacja fotowoltaiczna wygląda następująco i składa się z następujących elementów:Ogniwo fotowoltaiczne to urządzenie, które przekształca promieniowanie słoneczne bezpośrednio w elektryczność. Jest to zjawisko efektu fotowoltaicznego. Ogniwa głównie produkowane są z krzemu.
    Wyróżniamy trzy rodzaje ogniw fotowoltaicznych:
  • Monokrystaliczne
  • Polikrystaliczne
  • Amorficzne inaczej Thin-filmRegulator ładowania to urządzenie, które ma na celu ochronę akumulatorów przed przeładowaniem oraz zabezpiecza go przed rozładowaniem w nocy. W większości przypadków sprawują też nadzór nad prawidłową pracą całego systemu. Regulatory różnią się napięciem z jakim mogą pracować oraz maksymalnym natężeniem prądu.


Akumulator służy do magazynowania energii elektrycznej wytworzonej w ogniwach fotowoltaicznych. Najczęściej stosowane akumulatory w instalacjach to akumulatory kwasowo-ołowiowe


Przetwornica służy do przekształcania prądu stałego z akumulatora o napięciu 12 V na prąd zmienny o napięciu 230 V. Taki prąd może już bezpośrednio płynąc do odbiornika, który znajduje się w naszym domu.


ELSETT Electronics Sp.J.   ul.Kościelna 12   64-100 Leszno   tel: 65 529 70 60   mail: biuro@elsett.com.pl